Výcvikáři našeho klubu a něco málo o nich

 

 

Kurzy poslušnosti, obedience, dogfrisbee, dogdancingu a různých triků

 

Kača Lukešová

Svět zvířat mě zajímal už v dětství a nikdo netušil, po kom jsem to vlastně zdědila. Často jsem zachraňovala pejsky z ulice, až jsem se jednoho dne konečně dočkala. Měli jsme čistokrevné voříšky, ale i německé ovčáky. Pejsci to byli poslušní a vychovaní, ale vlastní pes je vlastní pes a tak se jednoho krásného dne stalo, že jsem přijela domů s kříženkou německého ovčáka a dlouhosrsté kolie, která mi teprve řádným způsobem otevřela a ukázala svět "psího" sportu a spolu jsme tedy vydaly na nádhernou cestu kynologií. Poskládaly jsme spolu několik zkoušek z poslušnosti, zkoušku z canisterapie, věnovaly se sportovní kynologii, obedience, ale také dogfrisbee a okrajově i flyballu a dogdancingu. Naší tréninkovou snahu jsme se snažily uplatňovat samozřejmě i na závodech. S Dášenkou jsme se rozloučili na začátku roku 2019, ale navždy bude právě ona ta první, která tuhle cestu začala.

Naši smečku na konci roku 2012 rozšířilo SuperŠtěně, nyní už SuperPanPes Tazzík, který pilně cvičí a neustále se učí novým kouskům. Snaha zavděčit se je pro něj na prvním místě. Zkouškujeme a závodíme, jak jen to jde. Můžete nás potkat, především na dogfrisbee akcích, ale bavíme se i na dogdancingových, poslušnostních i obedience akcích.

V roce 2019 se pravděpodobně rozrosteme o dalšího malého čerta, který nám zajisté dá spousty dalších zkušeností, podnětů k zamyšlení, ale především nádherných a veselých chvil.

V klubu nyní působím jako předseda a hlavní výcvikář, cvičím členské poslušnosti i kurzy poslušnosti pro nečleny, pořádám víkendové výcvikové akce, intenzivky a tábory (více zde).

Více o kurzech pro nečleny najdete zde.

;o)

 

Kontakty:

+420 724 812 390

LukesovaKaterina@gmail.com

Webovky DOXIE 

Rezervační systém

 Osobní webové stránky  

 

 

 

KLIKR trénink + Obedience + Výstavy

 

Monika Kalábová (Rytířová)

Už jako malé děcko jsem toužila po psovi a jak to bývá, nebylo mi to dovoleno. Půjčovala jsem si různé psy na venčení a občas je něco naučila. V patnácti jsem konečně získala svého prvního psa, od té doby se počet psů v naší domácnosti rozrost na čtyři kousky. S našimi psy jsem vyzkoušela snad všechny psí sporty, co existují (vyjma coursingu). Natrvalo jsme zakotvili u poslušnost, obedience, záchranařiny, okrajově se snažím i o dog dancing, frisbee a stopy. Vše cvičím pouze pomocí odměn (hračky, pamlsky,…), nepoužívám žádné fyzické či psychické tresty. Před asi 8 lety jsem objevila klikr a od té doby ho velmi ráda používám.
 https://monryt.cz 

776224332, monryt@seznam.cz

 

Agility

 

 Iveta Gricová (Podloucká)

S agility jsem začala už jako malá. První skočka byli dvě židle a koště u mámy v kuchyni. Kromě agilit jsem se dlouhou dobu věnovala i dogdancingu a sportovní kynologii s mojí "Kery" Legia niox (NO). S Kery jsme získali 3. místo na MR družstev v agility. Poté jsem začala sportovat i s "Iris" Yale de Alphaville Bohemia (BO malinois). S Iris jsme později zůstali nadobro u agilit. Společně jsme odstartovali na FMBB 2011 právě v agility (MS belgických ovčáků). Poté co se Iris musela odebrat do sportovního důchodu, jsme s mladou Phaedrou de Alphaville Bohemia (BO malinois) vstoupili společně vstříc novým agility úspěchům a zážitkům.

Tréninku agilit se věnuji již mnoho let a za tu dobu jsem potkala nespočet psů různých povah. Při výcviku se proto snažím ke každému přistupovat dle jeho individuálních potřeb. Mé lekce navštěvují jak dospělí, tak i děti. Abych byla dětem kvalitní lektorkou absolvovala jsem kurz MŠMT pro vedení dětských kroužků. Na tréninku agilit mě nejvíce těší, když vidím radost a nadšení mých studentů ze samotného sportu i z jejich úspěchů.

 

 

 

Flyball

 

Mirka Mihoková

Jak už to tak bývá po psím parťákovi jsem toužila od dětství, ale rodiče tomu nebyli nakloněni. Snažily se mě přesvědčit, že jiná zvířata jsou taky skvělá, takže se u mě vystřídali morčata, křečci, papoušci a rybičky, ale je jasné, že to nebylo ono. Takže když jsem se vdala a měla vlastní rodinu, přišel na řadu i pes. Jsem člověk temperamentní a tak i plemeno muselo být trochu akční, ale při tom skladné. Pořídila jsem si tedy fenku malého černého knírače. Tehdy, bylo to nějaký rok po revoluci, byly ještě všude jen svazarmovské cvičáky s Německými ovčáky a o psích sportech u nás ani zmínka, takže jsem si dělala poslušnost a s malými dětmi prostě jen vycházky a tak. Pak k nám přišla kříženka Ennie a mě se postupně změnil život o 180°. Moje děti už byly skoro dospělé a tak jsem uvítala nového společníka a původně zase jen parťáka na vycházky. Jenže Ennie běhání po lese nestačilo a tak jsem začala hledat jaké využití by bylo na okolních cvičácích. Postupně jsme vyzkoušely vše, základní poslušnost, coursing, dogfresbee, agility, flyball, canicross, obedience a nějaké ty triky a blbinky z dogdancingu. Flyballu se věnuji od roku 2010 a na pozici výcvikáře jsem se dostala po odchodu předešlé výcvikářky v létě 2011. Snažím se flyball v Brně udržet a snad i rozšířit a zkvalitnit. Základna se nám neustále mění, ale každý rok se snažíme vyrazit aspoň na nějaký turnaj. Doufám, že v budoucnu jich bude víc a víc.

 

 

Kontakty: 737 141 162, spicahopaci@seznam.cz

 

Více o flyballu najdete zde