Zde najdete veškeré informace o probíhajících brigádách, zárověň ale také sledujte aktuálnější diskuzi na www.kkvfu.tymy.cz


 

Brigádnické hodiny – důležité informace

(neznalost neomlouvá)

Co je to brigádnická hodina?

Brigádnická hodina je hodina, kterou člen/čekatel/host věnuje klubu. Účastní se prací na cvičáku, pomáhá s pořádáním akcí, vyrábí překážky či jiné pomůcky potřebné klubu. Bez Vás (členů/čekatelů/hostů) a brigádnických hodin, které klubu "obětujete" není možný chod klubu. Bohužel nic se neudělá samo ;o)

 

Jak si  můžu odpracovat brigádnické hodiny?

Během roku se konají hromadné brigády a akce klubu, kde je potřeba Vaše pomoc, tyto brigády se vypisují na stránkách klubu a na týmové diskuzi (www.kkvfu.tymy.cz). PROTO SLEDUJTE HLAVNĚ KLUBOVOU DISKUZI!!! V silách hospodáře není psát každému členovi individuálně možnosti plnění brigádnických hodin ;o) Kromě hromadných brigád se během roku najdou i malé práce, které ovšem nemusejí být!!! O možnostech těchto individuálních brigád se informujte u hospodáře. Povinností hospodáře NENÍ Vám za každou cenu najít práci, když zrovna žádná není (např. na konci roku)...proto nenechávejte Vaše brigádnické povinnosti na poslední chvíli a sledujte a hlídejte si vypsné brigády v průběhu celého roku ;o) POKUD BUDETE SHÁNĚT 10 BRIGÁDNICKÝCH HODIN NA KONCI ROKU, S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ JE NEODPRACUJETE!!!

 

A jak to chodí v praxi?

U každé vypsané hromadné brigády je vždy uveden její organizátor, kterého v případě zájmu o odpracování hodin kontaktujte.

Jestliže si chcete hodiny odpracovat individuálně, zavoláte/napíšete mail hospodáři, zda by se nenašla nějaká práce - pokud ano, domluvíte se dále. Pokud ne, musíte počkat a doufat, že se něco najde. Opravdu si nejde práci vymýšlet, práce musí být!!! Nefunguje to tak, že napíšete čas a den a práce Vám bude přidělena.

Brigádnické hodiny "v kostce":

 • Za kalendářní rok je nutné odpracovat 10 brigádnických hodin.
 • Brigádnické hodiny nesmí být odpracovány pouze během pořádaných akcí (závody, zkoušky,...). Je nutné část absolvovat při brigádách souvisejících s chodem klubu. (např. údržba ploch na VFU a ND)
 • Tuto povinnost má ČLEN, ČEKATEL i HOST
 • Pokud jste čekatelem jen určitou část roku, počet hodin se Vám přizpůsobí (určuje hospodář).
 • 5 hodin z celkového počtu hodin je nutné odpracovat do 30.6. Pokud tolik hodin do daného termínu neodpracujete, budete muset zaplatit vratnou zálohu 1000,- (do 31.7.). Ta se Vám v případě, že do konce kalendářního roku odpracujete 15 hodin vrátí, pokud ne...strhneme Vám ji z dlužné částky.
 • Za každou neodpracovanou hodinu (k 31.12.) se platí 200,-. Dlužná částka musí být na klubovém účtu do 31.1.
 • Při nesplnění brigádnické povinnosti a nezaplacení dlužné částky je členství i čekatelství ukončeno!!!
 • Pokud chcete kontaktovat hospodáře, pište mail na ivetapodloucka@centrum.cz, nebo ve večerních hodinách volejte (nepište SMS!!) na tel.č. +420 776 346 870
  .

Na závěr :)

 • Pokud se Vám něco nelíbí, přijďte na schůzi a hlasujte pro změnu. Pokud nechodíte na schůze, nemáte odpracované hodiny a chcete si na klub stěžovat...radši si nestěžujte a zamyslete se nad sebou :)
 • Celý klub je tu pro Vás, členy/čekatele/hosty. Jediné co od Vás očekáváme je plnění brigádnických hodin, aby mohl klub prosperovat a fungovat pro Vás 
 • Klub nemá zaměstnance. Všechny peníze vydělané klubem jdou zpět Vám. Výbor pracuje dobrovolně a zadarmo!!! Všechen čas, všechna práce, všechna snaha je jen kvůli klubu a Vám, členům. Prosím uvědomte si to, než nám začnete psát Vaše negativní maily.
 • Pokud Vám cokoliv není jasné, pište na ivetapodloucka@centrum.cz :)

Likvidace plevelu :)